Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów zawiadamia, że rozpoczynają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w piłce halowej. Celem Mistrzostw jest integracja środowisk ministranckich ze wszystkich parafii, podczas kolejnych etapów rozgrywek sportowych.

Kolejne etapy rozgrywek diecezjalnych będą przeprowadzone w następującym czasie:

·      rozgrywki dekanalne (z udziałem reprezentacji ze wszystkich parafii) do końca listopada 2016 roku

·      rozgrywki rejonowe (z udziałem mistrzów dekanatów z rejonu w poszczególnych kategoriach) do końca lutego 2017 roku

·      finały diecezjalne (z udziałem mistrzów rejonów) w marcu 2017 roku (dokładny termin zostanie podany w późniejszym czasie)

Najlepsze drużyny z Diecezji Pelplińskiej – w 3 kategoriach wiekowych - będą reprezentować naszą Diecezję na Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych w 2017 r.

Mistrzostwa rozgrywane są przez ministrantów i lektorów w trzech kategoriach:

I – szkoły podstawowe (rocznik 2004 i młodsi)

II – gimnazja (roczniki 2001 – 2003)

III – szkoły ponadgimnazjalne (roczniki 1997 – 2000)

Za kolejne fazy eliminacyjne tych rozgrywek w diecezji odpowiadają duszpasterze ministrantów i lektorów – dekanalni, rejonowi i diecezjalny. O wynikach rozgrywek dekanalnych duszpasterz informuje duszpasterza rejonowego. Natomiast o wynikach rozgrywek etapu rejonowego zostaje poinformowany duszpasterz diecezjalny.

Organizatorzy turniejów piłkarskich korzystają ze wsparcia ks. proboszczów oraz działaczy sportowych (nauczycieli, sędziów, odpowiedzialnych za obiekty sportowe). Podczas rozgrywek obowiązywać będzie Regulamin Mistrzostw, który znajduje się w załączniku nr 4.