Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów informuje, że kolejna XII edycja kursu ceremoniarza rozpocznie się 21 października 2016 roku w Collegium Marianum  Pelplinie (al. Cystersów 2). Kurs składa się z pięciu zjazdów i przeznaczony jest dla starszych ministrantów i lektorów (klasy II i III gimnazjum oraz klasy ponadgimnazjalne), z minimum dwuletnim stażem w służbie liturgicznej. I zjazd będzie trwał od piątku, 21 października od godz. 17.00 do niedzieli, 23 października  do godz. 12.30.

Koszt za każdy zjazd wynosi 100 zł za osobę. Kursanci przywożą własne śpiwory, notatniki, lektury oraz zgodę wypełnioną przez rodziców i proboszcza lub opiekuna ministrantów, która znajduje się w załączniku nr 3. Obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowym warunkiem zaliczenia kursu wraz z pomyślnie zdanym egzaminem. Kandydatów należy zgłosić do ks. Macieja Zabrockiego telefonicznie: 721 435 702       lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18 października br.

Termin II zjazdu – od 18 listopada (piątek, godz. 17.00) do 20 listopada (niedziela, godz. 12.30). Terminy kolejnych zjazdów oraz promocji i rekolekcji zostaną podane       w późniejszym terminie.

Na pierwsze spotkanie kandydaci powinni posiadać następujący zakres wiedzy     na podstawie literatury:

·      Nübold E., Stencel E., Przy ołtarzu Pana, Bernardinum, Pelplin 2008;

·      Stencel E., Lektor i jego liturgiczna posługa, Bernardinum, Pelplin 2010;

·      Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego oraz Wskazania Episkopatu Polski, rozdziały II, III i VI, Pallottinum, Poznań 2006.