Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w internetowych rekolekcjach adwentowych, które odbędą się pod hasłem „Życiowe rekolekcje”.  Nauki będą publikowane w terminie 29 listopada – 2 grudnia na stronach internetowych: nacalyswiat.pldiecezja-pelplin.pl  i  radioglos.pl oraz na kanale YouTube „Na cały Świat”. Informacje na ten temat powinny być udostępnione na parafialnych stronach internetowych, portalach społecznościowych oraz w ogłoszeniach duszpasterskich.

W sobotę, 21 listopada odbędzie się VI Areopag Pelpliński, pn. "Zaangażowanie duchowieństwa w kształtowanie kaszubsko-pomorskiego ruchu regionalnego: dawnej i dziś".

W programie m.in. dwa panele wykładowe. Początek o godzinie 9.30 - transmisja on-line na kanale YouTube Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu.

Szczegóły na plakacie.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, z dniem 30.10.2020 roku, pracownia naukowa dla użytkowników Archiwum Diecezjalnego w Pelplinie zostaje zamknięta do odwołania.

Kontakt z Archiwum możliwy jest drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną pod numerem  515 836 649

W poniedziałek, 21 września 2020 r. biskup pelpliński Ryszard Kasyna na zakończenie celebrowanej  Mszy Świętej Krzyżma ogłosił nominacje kanonickie

W poniedziałek, 21 września 2020 r. biskup pelpliński Ryszard Kasyna celebrował Mszę Świętą Krzyżma przeniesioną z Wielkiego Czwartku. We wspólnej koncelebrze uczestniczyli księża dziekani, rada kapłańska i przedstawiciele instytucji diecezjalnych.